جستجو کنید فرم سفارش
91017121 (021) 98+ info@mysite.com

آموزش فعال‌سازی تشخیص حرکت (Motion Detection) در NVR هایک ویژن

آموزش فعال‌سازی تشخیص حرکت (Motion Detection) در NVR هایک ویژن

در این مقاله، در چند مرحله ساده، فعال‌سازی تشخیص حرکت (Motion Detection) در NVR هایک ویژن را خواهید آموخت. در ادامه، نحوه عملکرد و کاربرد قابلیت Motion Detection در NVR هایک ویژن را شرح داده و سپس، به آموزش فعال‌سازی این قابلیت خواهیم پرداخت.

قابلیت تشخیص حرکت یا قابلیت Motion Detection در NVR هایک ویژن

قابلیت Motion Detection در NVR  هایک ویژن، باعث می‌شود دوربین مداربسته نظارتی، وقایع را به‌صورت شبانه‌روزی ثبت نکند و تنها در صورتی که تغییری در تصویر مشاهده کرد، اقدام به ضبط وقایع کند. NVR هایک ویژن دارای این قابلیت، تصاویر دوربین را کنترل می‌کند و زمانی‌که حرکت و تغییری در تصویر رخ می‌دهد، متوجه می‌شود و شروع به ضبط می‌کند. در واقع، تشخیص حرکت، قابلیتی است که برای صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی و کاهش هزینه‌ها، معرفی شده است. نحوه عملکرد آن به این صورت است که دستگاه NVR به فریم‌های تصویر جداگانه نگاه می‌کند و آن‌ها را با فریم قبلی مقایسه می‌کند. به این صورت است که تفاوت‌ها را تشخیص می‌دهد و متوجه می‌شود که حرکتی صورت گرفته است. اما دستگاه NVR به اندازه انسان هوشمند نیست و نمی‌تواند بین حرکت شاخه‌های درخت یا سایر اجسام بر اثر باد، تغییرات نور و شخصی که برای نفوذ به خانه شما می‌آید یا قصد دارد صدمه‌ای به دوربین وارد کند، تفاوت قائل شود. برای به حداقل رساندن این حرکات کاذب، می‌توان روی صفحه، منطقه مورد کنترل را به یک منطقه کوچک یا تعدادی از مناطق محدود کرد.

آموزش فعالسازی تشخیص حرکت (Motion Detection) در NVR هایک ویژن

برای فعال کردن قابلیت Motion Detection در NVR، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کامپیوتر خود را با کابل شبکه به دستگاه NVR متصل کنید.
 2. مرورگر کامپیوتر خود را باز کنید و آدرس IPدستگاه NVR را وارد کنید و سپس اینتر را بزنید.
 3. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید، نام کاربری و کلمه عبور را وارد کرده و لاگین کنید.
 4. تبConfiguration، در قسمت بالای صفحه را انتخاب کنید
 5. در لیست سمت چپ، از Events، بر روی Basic Event کلیک کنید.
 6. در تب Motion، تیک دو گزینه Enable Motion Detection و Enable Dynamic Analysis را بزنید. در این بخش، می‌توانید تنظیمات را طوری انجام دهید که تمام تصویر شامل قابلیت Motion Detection شود و یا این‌که می‌توانید به جای کل تصویر، قسمتی از تصویر را نیز انتخاب کنید. برای مثال، اگر شاخه درختی در گوشه تصویر، دائما در حال حرکت است، می‌توانید آن بخش از تصویر را انتخاب نکنید. برای این کار بر روی گزینه Clear All   و سپسDraw Area   کلیک کنید و قسمت‌های مورد نظر تصویر را با ماوس، تعیین کنید.
 7. برای تنظیمات بیشتر قابلیت Motion Detection در NVR هایک ویژن، می‌توانید از قسمت Sensitivity، حساسیت تصویر را کمتر یا بیشتر کنید. توصیه ما این است که Sensitivity را در حد وسط تنظیم کنید. پس از آن‌که تنظیمات مورد نظر را انجام دادید، بر رویSave، کلیک کنید و تنظیمات را ذخیره نمایید.
 8. از قسمتStorage، بر روی Schedule Setting کلیک کنید.
 9. از قسمتCamera، دوربین مداربسته خود را انتخاب کنید.
 10. در حالت پیش‌فرض، رکورد به‌صورت Continuous است. روی گزینه  Delete Allو سپس Motion  کلیک کنید.
 11. در جدول زمان‌بندی که مشاهده می‌کنید، روزها و ساعت‌های مورد نظر برای ضبط تصاویر را با ماوس انتخاب و سپس روی Save کلیک کنید.

 مراحل فوق را برای هر دوربین دیگری که قابلیت Motion Detection در NVR هایک ویژن را دارد، تکرار کنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *