جستجو کنید فرم سفارش
91017121 (021) 98+ info@mysite.com

آموزش فعال‌سازی تشخیص حرکت (Motion Detection) در DVR هایک ویژن

آموزش فعال‌سازی تشخیص حرکت (Motion Detection) در DVR هایک ویژن

تشخیص حرکت قابلیت Motion Detection در DVR هایک ویژن، قابلیت مهمی است که برای صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی و کاهش هزینه‌ها، معرفی شده است. این قابلیت، باعث می‌شود دوربین مداربسته نظارتی، وقایع را به‌صورت شبانه‌روزی ثبت نکند و تنها در صورتی که تغییری در تصویر مشاهده کرد، اقدام به ضبط وقایع کند.  DVR هایک ویژن دارای این قابلیت، تصاویر دوربین را کنترل می‌کند و زمانی‌که حرکت و تغییری در تصویر رخ می‌دهد، متوجه می‌شود و شروع به ضبط می‌کند. در واقع، تشخیص حرکت، قابلیتی است که برای صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی و کاهش هزینه‌ها، معرفی شده است. به این صورت است که تفاوت‌ها را تشخیص می‌دهد و متوجه می‌شود که حرکتی صورت گرفته است. اما دستگاه DVR به اندازه انسان هوشمند نیست و نمی‌تواند بین حرکت شاخه‌های درخت یا سایر اجسام بر اثر باد، تغییرات نور و شخصی که برای نفوذ به خانه شما می‌آید یا قصد دارد صدمه‌ای به دوربین وارد کند، تفاوت قائل شود. برای به حداقل رساندن این حرکات کاذب، می‌توان روی صفحه، منطقه مورد کنترل را به یک منطقه کوچک یا تعدادی از مناطق محدود کرد.

 1. وارد منوی دستگاه DVR خود شوید.
 2. در منو، روی گزینهCamera کلیک کنید.
 3. در صفحه‌ای که باز می‌شود، از لیست سمت چپ، Motion را انتخاب کنید.
 4. در این مرحله، از قسمتCamera، دوربین موردنظر خود را انتخاب کنید و تیک Enable Motion Detection را بزنید.
 5. پایین‌تر، برای تنظیمات بیشتر Motion Detection، می‌توانید از قسمت Sensitivity، حساسیت تصویر را کمتر یا بیشتر کنید. توصیه ما این است که Sensitivity را در حد وسط تنظیم کنید.
 6. گزینه Full screen را انتخاب کنید. می‌توانید به جای کل تصویر، قسمتی از تصویر را نیز انتخاب کنید. برای مثال، اگر شاخه درختی در گوشه تصویر، دائما در حال حرکت است، می‌توانید آن بخش از تصویر را انتخاب نکنید.
 7. پس از آن‌ که Motion Detection را مطابق میل خود تنظیم کردید، می‌توانید بر روی Apply در پایین صفحه کلیک کنید. (می ‌توان این مراحل را برای هر دوربین هایک ویژن دیگری که قابلیت Motion Detection دارد تکرار کرد.)
 8. در منوی DVR، گزینه Record را انتخاب کنید.
 9. در حالت پیش‌فرض، رکورد به‌صورت Continuous است پس بر روی Motion کلیک کنید.
 10. در حالت پیش‌فرض، رکورد به‌صورت Continuous است. روی گزینه Delete Allو سپس Motion  کلیک کنید.
 11. در جدول زمان‌بندی که مشاهده می‌کنید، قسمت‌های مورد نظر را انتخاب کنید تا از رنگ آبی به سبز تغییر کن و سپس روی Apply کلیک نمایید.

پس از طی مراحل فوق و انجام تنظیمات مورد نیاز، خواهید دید در صورتی‌که در تصویر مورد نظر، حرکت و تغییری رخ دهد، دوربین شروع به ضبط خواهد کرد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *