جستجو کنید فرم سفارش
91017121 (021) 98+ info@mysite.com

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن بر روی کامپیوتر

 

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن بر روی کامپیوتر

هایک ویژن از بهترین برندهای دوربین مداربسته و ضبط کننده ویدئویی در جهان است. این برند، دائما فناوری‌های منحصربه‌فرد خود را معرفی می‌کند که بسیار کاربردی هستند. این شرکت , امکان انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن به کامپیوتر را توسط نرم‌افزار iVMS-4200، فراهم کرده است. این نرم‌افزار، امکان پیکربندی و مدیریت NVRها وDVRها، دوربین‌های تحت شبکه و آنالوگ (در سیستم‌های ترکیبی) را فراهم می‌کند. از این ابزار می‌توان جدا از پیکربندی سیستم و نظارت مستقیم، برای دسترسی به تصاویر ضبط شده، مدیریت آلارم‌ها و مانیتورینگ آن‌‌، اعلان و انتقال صدای دو طرفه، استفاده کرد.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن بر روی کامپیوتر

ما در دو مرحله، به آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن در نرم‌افزار iVMS-4200 خواهیم پرداخت.

مرحله اول: نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار iVMS-4200

 1. در ابتدا، برای انتقال تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن، لازم است که شما نرم‌افزار iVMS-4200  را دانلود کنید. برای این منظور در در سایت هایک ویژن در تب Hikvision Client Software  آخرین نسخه نرم‌افزار را دانلود و سپس نصب نمایید.
 2. برای نصب، در صفحه Welcome to the Installation Shield Wizard، روی Next کلیک کنید در صفحه موافقت‌نامه، روی (O) I accept the terms of the license agreement و سپس روی Next را بزنید. سپس، در صفحهSelect Features ، تیک Client را زده و روی Next  کلیک کنید. در مرحله آخر، در صفحه Ready to Install the Program، روی Install  کلیک و سپس منتظر بمانید تا نرم‌افزار نصب شود.
 3. پس از نصب نرم افزار، آن را اجرا کنید و یک حساب کاربری بسازید.

مرحله دوم: برای اضافه کردن دستگاه NVR یا DVR به نرم‌افزار iVMS-4200

پس از آن‌که iVMS-4200 Client Hikvision را دانلود و نصب کردید، می‌توانید نرم‌افزار را اجرا کرده و از صفحه Device Management دستگاه‌های جدید را اضافه و پیکربندی کنید. مراحل زیر را برای اضافه کردن دستگاه NVR یا DVR، دنبال کنید:

 1. برای افزودن یک دستگاه جدید، نرم‌افزار را اجرا و سپس روی Device Management کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، در سمت چپ، دو تب Device و Group را مشاهده می‌کنید. تب Device را انتخاب کنید. در قسمتOnline Devices، می‌توانید دستگاه‌های موجود در شبکه محلی را مشاهده کنید. برای اضافه کردن هر کدام از آن‌ها کافیست بر روی آن و سپس روی Add کلیک کنید. اما در صورتی‌که ارتباط شما با دستگاهی از طریق اینترنت برقرار است، برای اضافه کردن آن، بر روی Add در قسمت Device for Management (0) بر روی Add کلیک کنید.
 2. در این مرحله، صفحه‌ای برای وارد کردن اطلاعات دستگاه مورد نظر، باز می‌شود.Adding mode، به‌طور پیش‌فرض روی IP/Domain قرار دارد. متداول‌ترین حالت‌هایی که در اینجا با آن‌ها مواجه می‌شویم IP/Domain و Cloud P2P هستند.
 3. در قسمتNickname، یک نام مستعار برای دستگاه وارد کنید. این نام مستعار برای شناسایی سیستم یا مکان شما در iVMS-4200 استفاده می‌شود. برای مثال: منزل، دفتر یا انبار و غیره.
 4. در قسمتAddress، آدرس IP یا نام Dynamic DNS دستگاه را وارد کنید.
 5. در قسمتPort، شماره پورت 8000 را وارد کنید. (مگر اینکه نصب کننده شما از پورت سفارشی استفاده کند)
 6. در قسمتUser Name، باید نام کاربری دستگاه ضبط کننده خود را وارد کنید. در صورت پیش‌فرض، نام کاربری admin است.
 7. در قسمتPassword، دستگاه را وارد کنید.
 8. چک باکسExport to Group  راتیک بزنید.
 9. پس از وارد کردن و تأیید صحت اطلاعات تمام فیلدها، روی دکمه Add و پس از آن روی دکمه Next کلیککنید. در نهایت، روی Finish کلیک کنید.

 

 

 

 

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *